Kontakt

Styrgrupp

Styrgruppens uppgift är att planera, genomföra, följa upp och utvärdera de nordiska förskolekonferenserna. I gruppen ingår följande personer:

Bästa vänner av Karin Ihalainen, Lahtis Finland, på bloggen Livslärd

Akureyrarbær
Anna Lilja Sævarsdóttir
Leder Leikskólinn Iðavöllur
annalilja@akmennt.is

Inda Björk Gunnarsdóttir
Leder Leikskólinn Kiðagil
indabjork@akmennt.is

Lahtis stad
Mika Harju
Head of Day Care Centres
mika.harju@lahti.fi

Karin Ihalainen
Rektor Svenska skolan i Lahtis
karin.ihalainen@lahti.fi

Randers Kommune
Bitten Holmer Flansmose
Pædagogisk konsulent
bitten.holmer.flansmose@randers.dk

Michael Nielsen
Leder Helsted Børnehus
michael.nielsen@randers.dk

Västerås stad
Ulrika Adamsson
Biträdande verksamhetschef barn- och utbildningsförvaltningen
ulrika.adamsson@vasteras.se

Monika Löving Nilssen
Kommunikationsstrateg barn- och utbildningsförvaltningen
monika.loving.nilssen@vasteras.se

Ålesund kommune
Turid Sandnes
Rådgiver barnehage
turid.irene.sandnes@alesund.kommune.no

Gunhild Vatnehol Skaaden
Virksomhetsleder Åsemulen barnehage
gunnhild.vatnehol.skaaden@alesund.kommune.no